Ledelsen i Danmark består af følgende personer:

Claus Metzsch Jensen

Direktør DK og Forretningssupport

Claus Metzsch Jensen
Direktør DK, Forretningssupport
claus.metzschjensen@eltelnetworks.com

Ulrik Holm Hansen

Salgsdirektør

Ulrik Holm Hansen
Salgsdirektør
ulrik.hansen@eltelnetworks.com

Yathukulan Kankesan

Finance Director

Yathukulan Kankesan 
Finance Director 
yathukulan.kankesan@eltelnetworks.com

Jonas Vidar Kristiansen

HR chef

Jonas Vidar Kristiansen
HR chef
jonas.vidarkristiansen@eltelnetworks.com

Jonathan Dragsted

(Acting) Legal

Jonathan Dragsted
(Acting) Legal 
jonathan.dragsted@eltelnetworks.com

Forretningsområder

Kim Hemmingsen

Forretningsområdechef, Build

Kim Hemmingsen
Forretningsområdechef, Build 
kim.hemmingsen@eltelnetworks.com

Michael Have Dyremose

Forretningsområdechef, Fiber & Anlæg-JV

Michael Have Dyremose
Forretningsområdechef, Fiber & Anlæg-JV 
michael.have.dyremose@eltelnetworks.com

Tommy Heine Bentsen

Forretningsområdechef, Power

Tommy Heine Bentsen
Forretningsområdechef, Power
tommy.heine.bentsen@eltelnetworks.com

Jan Sune Nielsen

Forretningsområdechef, Mobile & Access

Jan Sune Nielsen 
Forretningsområdechef, Mobile & Access
jan.sune.nielsen@eltelnetworks.com

Jonas Brødløs

Distriktschef i Smart Grid

Jonas Brødløs
Distriktschef i Smart Grid
jonas.brodloes@eltelnetworks.com

Susanne Rosendahl

Forretningsområdechef, Network Solutions

Susanne Rosendahl
Forretningsområdechef, Network Solutions
susanne.rosendahl@eltelnetworks.com